Հերթական բաց դասն անցկացրել է Ռուզաննա Մուրադյանը
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունիսի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Նորայր Աճեմյանի անվան տարածաշրջանային համար 2 պետական քոլեջի եւ Եվրասիա միջազգային համալսարանի Պատանի դիվանագետի դպրոցի ուսանողները:
Հյուրերը նախ հետեւել են խորհրդարանի նիստի աշխատանքին, ապա նրանց հետ հանդիպել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը: Պատգամավորը ներկայացրել է Ազգային ժողովի կառուցվածքը եւ խորհրդարանական կառավարման համակարգը: Նա անդրադարձել է նաեւ օրենքների ընդունման ընթացակարգին եւ խորհրդարանի վերահսկողական գործառույթին:

On June 12, within the framework of the Open Doors programme the students of Norayr Atshemyan Regional State College N 2 and Young Diplomat School of Eurasia International University visited the RA National Assembly.
First the guests observed the work of the parliament sitting, then the NA deputy Ruzanna Muradyan met with them. The deputy presented the structure of the National Assembly and the system of the parliamentary government. She also touched upon the procedure of the law adoption and the oversight procedure of the parliament.